S.S.S

 • Kaç farklı dilde çeviri hizmeti veriyorsunuz?

  Alanında uzman çevirmen kadromuz ile 100’ün üzerinde farklı dilde çeviri hizmeti veriyoruz.
 • Hangi alanlarda çeviri hizmeti veriyorsunuz?

  Medikal, teknik, hukuki, ticari, ruhsatlandırma, veterinerlik, IT, oyun, akademik, eğitim vb. alanlarda çeviri hizmeti veriyoruz.
 • Çevrilecek dosyaları size nasıl iletirim?

  Dosyalarınızı e-posta veya kargo ile iletebilirsiniz.
 • Hangi dosya formatları ile çalışıyorsunuz?

  Pek çok önemli dosya formatını kullanıyoruz. Kelime sayımında en doğru değerleri belirlemek adına tüm dosya formatlarını dönüştürme imkan sağlayan son teknoloji yazılımlardan faydalanıyoruz. Bunların dışında MS Office formatlarını (Word, Excel ve PowerPoint vs.) ve PDF, JPEG gibi temel dosya formatlarını da kullanıyoruz.
 • Çevirmenlerinizi seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

  Çevirmen seçerken göz önünde bulundurduğumuz kriterler: doğruluk, güvenilirlik, hız, yetkinlik belgesi: ilgili bölümlerden alınmış bir diploma, deneyim, referans, uzmanlık alanı: ilgili alanda çalışma deneyimi ve diploma
 • Çeviri hizmeti neye göre ücretlendiriliyor?

  Çeviri ücreti metnin içeriğine, dosya formatına, kaynak ve hedef dillere göre değişiklik göstermektedir.
 • Gönderdiğim dosyaların gizliliğini taahhüt ediyor musunuz?

  Saylon, dosyaların gizliliğine verdiğiniz önemin farkındadır ve projenizin içeriğinin gizlilik çerçevesinde çevrilmesi adına gerekli olan tüm mesleki ve etik standartları yerine getirir. Bu bağlamda freelance ve inhouse ekibimizin her bir üyesi Saylon bünyesinde çalışmaya başlamadan önce bilginiz ve talebiniz dışında dosyalarınızın içeriğine ilişkin bilgilerin üçüncü taraflar ile paylaşılmasını yasal olarak sınırlandırmakta olan Gizlilik Anlaşması imzalamak ile yükümlüdür. Saylon göndermiş olduğunuz belgelerin üçüncü taraflar ile kesinlikle paylaşılmadığı hususunda güvence vermektedir.
 • Acil çeviri desteği sunuyor musunuz?

  Evet, profesyonel ekibimiz proje üzerinde birlikte çalışarak kaliteden ödün vermeden yetiştirilmesi gereken projenizin en kısa süre içerisinde teslim edilmesi adına acil çeviri desteği sunmaktadır.
 • Çevirmenler, bilgisayar destekli çeviri araçlarını kullanıyor mu?

  Evet, metin bütünlüğü ve metinler arası tutarlılığı sağlayarak kaliteli bir çeviri sunmak adına pek çok bilgisayar destekli çeviri programı kullanmaktayız.
 • Yeminli Tercüme Nedir?

  Dokümanın yeminli tercüman tarafından ana dilden hedef dile çevirilmesi ve yeminli tercüman tarafından imzalanmasını takip eden süreçtir. Yeminli tercüme gerektiren belgeler arasında nüfus cüzdanı, vatandaşlık belgesi, pasaport, evlilik cüzdanı, vekaletname, mahkeme kararları, boşanma belgesi, vasiyetname, evlat edinme belgesi, ihale evrakları, sözleşme, banka evrakları, katalog, reklam ve broşür gibi pazarlama belgeleri, prospektüs, hisse senedi, yıllık raporlama belgesi, akademik derece, diploma gibi çeşitli resmi evrak yer alır.
 • Noter Onaylı Tercüme Nedir?

  Birçok yabancı ülke, yurtdışında ibraz edilecek bir belgenin noter tasdikinin yapılmış olmasını şart koşar. Bu durumda evrak tercüme edildikten sonra yeminli tercüman tarafından imzalanır ve tasdik için ilgili noterliğe sunulur.
 • Şirketiniz hangi sertifikalara sahiptir?

  ISO 17100, ISO 9001, OHSAS 18001
 • ISO (Uluslararası Standartlar Teşkilatı) belgesi nedir? Çeviri alanında neden gereklidir?

  ISO belgesi, genellikle ISO teknik komiteleri vasıtasıyla hazırlanan bir kalite yönetim sistemi standardıdır. Söz konusu teşkilat, hem teknik hem teknik dışı alanlardaki standartları belirler. Çeviri alanında ise firmaların ISO 9001 ve ISO 17100 belgesine sahip olmaları kalite yönetim sistemine ve çeviri sürecini en ideal şekilde yönetebilme becerisine sahip oldukları anlamına gelmektedir. Standartlar, çevirmen seçiminden son kontrole kadar tüm süreci kapsar ve sürecin en hatasız şekilde tamamlanmasını garanti eder. Saylon, 2008 yılı itibariyle her iki belgeye de sahiptir.
 • Şirketiniz hangi çeviri derneklerine üyedir?

  Şirketimiz ÇİD, ELIA, GALA derneklerine üyedir.
 • Şirketiniz hakkında daha fazla bilgiye nereden ulaşabilirim?

  Şirketimiz hakkında daha fazla bilgiye hakkımızda sayfası üzerinden erişebilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olması halinde iletişim sayfamızda bulunan telefon numarası ve e-posta adresi üzerinden de bize ulaşabilirsiniz.