Web Site Çevirisi
Şirketinizi, ürün ve hizmetlerinizi büyük kitlelere tanıtarak kalıcı başarı sağlamanın en kolay ve ekonomik yolu web sitesi sahibi olmaktır.
 
Şirketiniz ile ilgili yararlı bilgileri paylaşabileceğiniz, ürün ve hizmet gruplarınızı tanıtabileceğiniz ve etkili bir iletişim yolu olarak kullanabileceğiniz bir ortamı web siteniz sayesinde yaratabilirsiniz. 
 
Web siteniz tek bir dilde sunulduğunda internet kullanıcılarının %95’i site içeriğine ulaşamaz. Saylon , sunduğuçeviri araçları ile sitenizin uluslararası düzeyde ulaşılabilir olmasını sağlar. 
2016’da yayınlanan bir CSA (Common Sense Advisory) raporuna göre çevrimiçi ekonominin toplamda %36,5’ini İngilizce web siteleri oluşturmaktadır.

Çok dilli bir web sitesi uluslararası düzeyde satış yapmanızı kolaylaştırır.

Araştırma ve danışmanlık firması Common Sense Advisory’nin 2014’te yayınladığı ve Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu 10 ülkeden 3.000 tüketiciyle yapılan anketin “Can’t Read, Won’t Buy” adlı rapor verilerine göre internet kullanıcılarının;

• %55’i ana dillerinde içeriğe sahip sitelerden alışveriş yapıyor.
• %84’ü ürün veya hizmetlerle ilgili bilgilerin ana dillerinde olduğu sitelerden alışveriş yapmaya daha istekli olduğunu ifade ediyor.
• %72’si, ikinci bir dil bilenler de dâhil, internette geçirdikleri vaktin çoğunu ana dillerindeki içerikleri okuyarak geçiriyor. Ayrıca;
  • Tüketiciler ana dillerinde bilgi alabildikleri sitelere ödeme yapmaya  daha istekli, tüketicilerin %85’i ödeme sonrasında ana dillerinde bilgi ve desteğe ihtiyaç duyuyor.

Uluslararası niteliğe sahip içerikleri, yerel lehçeler ve kültürel hassasiyetlere önem vererek oluşturduğunuzda, siteniz küresel anlamda başarılı bir ürün olma yolunda doğru adımları atıyor demektir. Kelimesi kelimesine ve hatta harfi harfine yapılan çeviriler en iyi çeviri olmaya aday bile değil ve maalesef çevrimiçi çeviri araçları henüz bu iş için uygun  değiller..Ülke sınırları içinden deneyimli ve dili kullanırken kendi özgün tarzını yansıtan çevirmenlerle çalışırsanız; web siteniz kullanıcılara daha rahat ulaşır.

Alanında başarılı web site geliştiricileriyle koordinasyonlu halde çalışan çevirmen ekibimizle çalışarak elde edeceğiniz kazanç çok daha fazla olacaktır. Hem uluslararası iletişim ağınız gelişecek, hem de gelişen iletişim ağı doğru kitleler ile oluşturulacaktır. Müşteri kitlenizi büyütürken aynı zamanda uluslararası düzeyde ortaklık arayışında olan şirketlerle iletişime geçebilir, çalışanlarınızı arttırabilir, site aracılığıyla temsilcilikler açabilir veya yatırım alabilirsiniz. Başarılı bir web site çevirisi sizleri ülke sınırlarının ötesine taşır.

İzlediğimiz Adımlar
Site içeriğinizi uluslararası pazarlar için hazırlarken takip ettiğimiz adımlar:
• Pazarlama yerelleştirmesi: İçeriği sadece kelimesi kelimesine çevirmiyoruz, aynı zamanda kültürel bağlam içerisindeki uygunluğunu da kontrol ediyoruz.
• Multimedya yerelleştirmesi: Multimedya web sitenizdeki diğer içeriklerden oldukça farklıdır. Hem çeviriyor, hem de teknik ekiple birlikte düzenliyoruz.
• Uluslararasılaştırma: Yerelleştirme yapmadan önce içeriği analiz ediyor, test ediyor ve kodun diğer dillerde de doğru çalıştığından emin oluyoruz.
• Kültürel adaptasyon: Bazen renkleri, ikonları ve resimleri hedef kültürde negatif bir etkiye sahip olmaması için değiştiriyoruz.
• Test aşaması: Kullanıcıların sitede en iyi kalitede hizmet aldıklarından emin olmak için ürünü test ediyoruz.
 
Kolay Yönetim
Ekibimizle süreci başından sonuna kadar hatasız yöneterek çevrimiçi yatırımınızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olmak için elimizden geleni yapıyoruz.  Teknik sorunlarla uğraşmadan sitenizi uluslararası okuyuculara ulaştırmanın keyfini çıkarın. Artık varsayımlar ve sorunlara odaklanmanıza gerek yok. Ekibimiz sürecin başından sonuna kadar sizlere rehberlik edecektir.

Yerel Piyasalar için Uluslararası Arama Motoru Optimizasyonu ve Anahtar Kelime Araması
Anahtar kelimeler evrensel değildir, ekibimiz hedeflediğiniz küresel bölgelerin her biri için optimizasyon konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Yerel arama motoru sonuçları, yeni pazarlarda daha hızlı bir şekilde yer edinmenize yardımcı olacaktır. Web sitenizin görünürlüğünü artırarak, çeviri ve yerelleştirme ekibimize güvenerek dilediğiniz bölgedeki rekabete yön verebilirsiniz.